рівень стяжки івано-франківск стяжка іф

Рівень стяжки: який має бути для різних типів поверхонь? Для теплої підлоги?

Яким повинен бути мінімальний рівень стяжки?

Як розрахувати рівень стяжки та які ризики занадто тонкої напівсухої стяжки?

Рівень стяжки (товщина) має велике значення під час ремонту. Адже занадто тонкий шар не забезпечить достатньої міцності основі, а занадто товстий тягне за собою перевитрату матеріалів, коштів та збільшення навантаження.

Рівень стяжки (товщина) залежить від поверхні на яку буде наноситись розчин:

  1. Моноліт та панельні перекриття (тверда основа) – рекомендовано заливати напівсуху стяжку товщиною від 4см.
  2. Ізолюючий шар. Пінопласт (екструдований або 35 плотності) – рекомендовано заливати напівсуху стяжку товщиною від 5см.

📌Порада: пінопласт повинен бути прикріплений до поверхні так, щоб листи були нерухомими і не амортизували стяжку.

  1. Тепла підлога. В цьому випадку, напівсуха стяжка крім вирівнювання підлоги, несе додаткову функцію теплорозподілювача.
    Розглянемо приклад, що при облаштуванні теплої водяної підлоги використовуються стандартні труби діаметром 16 мм. В такому випадку, загальна товщина стяжки повинна бути 5-7 см. Чому? Все просто, для правильного та рівномірного прогрівання, шар матеріалу над трубами повинен становити від 3 см. Отже, оптимальним варіантом при заливці напівсухої стяжки для теплої підлоги є товщина шару – 4 сантиметри над трубами.

📌Порада: не потрібно економити і прагнути до мінімального рівня стяжки. Так як при невеликій товщині матеріалу над трубами, поверхня підлоги не буде прогріватися рівномірно. Занадто великий шар, що перевищує 10 сантиметрів, теж не доречний. При надто товстому рівні стяжки, більша частина теплової енергії буде витрачатися на обігрів бетону.

Також потрібно памятати, що кожен об’єкт унікальний. Тому для точного встановлення оптимального рівня заливки напівсухої стяжки необхідний виїзд майстра із обладнанням.